Cysterny próżniowe
Nasze cysterny próżniowe wyróżniają się nie tylko długą żywotnością, łatwą obsługą, ale również doskonałym stosunkiem ceny do wydajności. Każda z nich jest wyposażona w niezawodne i wysokiej jakości sprężarki Jurop, które dzięki temu, że nie mają bezpośredniego kontaktu z gnojowicą podczas pracy, zużywają się wolniej. Co równie ważne, prace konserwacyjne mogą być przeprowadzane w prosty i ekonomiczny sposób.
Charakterystyczna dla serii DL jest bezolejowa praca, ciągłość działania, a także wyjątkowo niski poziom hałasu.
Jak działa cysterna próżniowa?
Proces napełniania i opróżniania cysterny próżniowej odbywa się za pomocą podciśnienia i nadciśnienia. W sytuacji, gdy cysterna ma zostać napełniona, sprężarka próżniowa wytwarza podciśnienie, co pozwala gnojowicy wpłynąć do zbiornika. Natomiast, na etapie wydobywania, sprężarka generuje nadciśnienie, aktywnie wypychające gnojowicę ze zbiornika.
Typy sprężarek/uzysk powietrza w cysternach próżniowych
- PN 84/9000 l/min
- PN 106/11 000 l/min
- PN 124/12 400 l/min
- PN 142/14 200 l/min
- PN 155/15 200 l/min
- DL 100*/10 000 l/min
- DL 150*/15 000 l/min
- DL 180*/17 600 l/min* bezolejowe, odporne na zużycie i przystosowane do pracy ciągłej
Technologia PowerBoost
Technologia Power Boost firmy Garant stanowi połączenie systemu pompy odśrodkowej i pompy próżniowej. Za napełnianie i opróżnianie pojemnika odpowiada pompa odśrodkowa, która jest napędzana wałem odbioru mocy. Natomiast hydraulicznie napędzana sprężarka próżniowa w tym modelu, w odróżnieniu od standardowych cystern próżniowych, służy jedynie do zasysania gnojowicy do pompy odśrodkowej.
Podstawowe zalety Power Boost
Główną i bezkonkurencyjną zaletą technologii Power Boost jest możliwość szybkiego i całkowitego napełnienia wozu asenizacyjnego. Przy czym mieszadło uniemożliwia osadzanie się cząstek stałych, co eliminuje ryzyko zatorów.
Dodatkowo, technologia Power Boost zapewnia dużą szerokość roboczą do 27 metrów. Znacznie niższe jest również zużycie, w porównaniu z tradycyjnymi pompami.
Rotacyjne pompy krzywkowe
Pompy rotacyjne krzywkowe charakteryzują się imponującą wydajnością ssania wynoszącą do 14 000 litrów na minutę. Przy czym działają one niezależnie od kierunku obrotu i są niewrażliwe na ciała obce.
Zainstalowanie pompy poniżej napełnienia skrzynek pomp, zapewnia niezmiennie wysoką moc ssania, jednocześnie zapobiegając pracy pompy na pusto. Obrotowa pompa krzywkowa umożliwia także ciągłe i równomierne rozprowadzanie gnojowicy. Co również istotne, pompy te są też proste w naprawie i konserwacji.
Jak działa pompa krzywkowa?
Efekt ssania obrotowej pompy krzywkowej wytwarzany jest przez parę tłoków obracających się równomiernie wewnątrz pompy. Gnojowica natomiast przesyłana jest do zbiornika przez przewód ciśnieniowy umieszczony na jego górze. Przewód ssawno-tłoczny jest ułożony w sposób jak najlepiej zoptymalizowany pod kątem przepływu, co umożliwia optymalne wykorzystanie wydajności pompy. Natomiast pływak w tylnej ścianie zbiornika w sposób niezawodny mierzy poziom napełnienia, jak również aktywuje automatyczne wyłączenie, w sytuacji gdy tylko zostanie osiągnięty maksymalny poziom napełnienia.
Zbiornik pompy wraz z stacjonarnym przewodem ssącym w zbiorniku zapewniają optymalne i całkowite opróżnienie bębna podczas jego rozładunku. Używając suwaka, można szybko i bez problemu przełączać się między takimi funkcjami, jak: „napełnianie”, „rozprowadzanie” i „mieszanie”.
Mimośrodowe pompy śrubowe
Mimośrodowe pompy śrubowe charakteryzują się atrakcyjnym stosunkiem ceny do wydajności oraz bardzo niskimi kosztami eksploatacji. Ich wytrzymała technologia jest niewrażliwa na ciała obce i zapewnia wysoką niezawodność działania.
Jak działa cysterna z mimośrodową pompą śrubową?
Mimośrodowa pompa śrubowa generuje efekt ssania za pomocą wirnika (wytwarza on podciśnienie obracając się wewnątrz stojana). Gnojowica przepływa do zbiornika przez rurę ciśnieniową, znajdującą się pod i w zbiorniku. Natomiast suwak umożliwia łatwe przełączenie się między trzema funkcjami, takimi jak: „napełnianie”, „rozprowadzanie” i „mieszanie”.
Garant Kotte – niemiecka jakość, globalne rozwiązania
Garrant Kotte to przedsiębiorstwo z bogatą tradycją, zlokalizowane w sercu Dolnej Saksonii, które od lat ustanawia standardy technologii związanej z gnojowicą. Jako rodzinna firma, kładziemy nacisk na innowacje i bliską współpracę z naszymi Klientami, aby zapewnić rozwiązania dopasowane do ich indywidualnych potrzeb. Nasze zaangażowanie w nieustanne innowacje i wysoka jakość wykonania, sprawiają, że wszystkie nasze produkty w tym wozy asenizacyjne Garrant Kotte, stanowią niezawodne rozwiązanie dla rolników na całym świecie.
Możliwość skonfigurowania wozu asenizacyjnego
Nasza oferta to więcej niż tylko same wozy asenizacyjne, to kompleksowe rozwiązania, które łączą zaawansowaną technologię z prostotą użytkowania. Dzięki modułowej budowie naszych maszyn, Klienci mają możliwość skonfigurowania wozu asenizacyjnego idealnie dopasowanego do swoich wymagań operacyjnych. Wyróżnia nas nie tylko szeroki zakres produktów, ale także zaangażowanie w dostarczanie sprzętu o maksymalnej wydajności i niezawodności, co sprawia, że jesteśmy liderem na rynku.